20 Eylül 2014 Cumartesi 06:53

 ADnet  
Reklam için
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
OYUN
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
HÜRRİYET KAMPÜS
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
vimjo alışveriş
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Ankara
önceki haber      sonraki haber
22 Ocak 2007
Gökçek’in hayali fiyaskoya döndü

Olcay PINAR

Gökçek’in hayali fiyaskoya döndüMilli Kütüphane’nin önünde büyük yatırımlar yapılarak kurulan Gökkuşağı Rekreasyon alanı hayal kırıklığı yarattı. Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek’in "Ben hayal ettim, mimarlar çizdi" dediği trilyonlar akıtılan Gökkuşağı Rekreasyon alanında aylardır zarar eden firmalar tek tek alanı terketmeye başladı.

MİLLİ Kütüphane önünde büyük bir törenle açılan Gökkuşağı Rekreasyon Alanı’ndaki işletmeler, teker teker kapılarına kilit vuruyorlar. Faaliyetini durduran işletmelerden Zeynel/Çilli’nin Genel Koordinatörü Mahir Tuğutlu, "2,5 ay işletme açıktı çok direndik ama iş yapamadık. Biz de umutlanmıştık ama şimdi bunun başarılı bir proje olmadığını düşünüyorum" dedi.

Gökçek’in "Ben hayal ettim mimarlar çizdi" dediği Gökkuşağı Rekreasyon alanındaki ünlü yiyecek ve giyim firmaları kapılarına kilit vuruyorlar. Şehir plancılarının ve inşaat mühendislerinin muhalefetine rağmen açılan alandaki firmalar, müşteri yokluğundan kapanınca Gökkuşağı Alanı terkedilmiş bir bölgeye dönüştü. Hala direnen birkaç firma ise durumdan şikayetçi. Ankara Hürriyet firmalarla ve alana karşı çıkan mühendislerle konuştu.
/_newsimages/2755083.jpg
BAŞARISIZ BİR PROJE

Gökkuşağı’ndaki faaliyetini durdurma kararı alan firmalardan tarihi muhallebici Zeynel/Çilli’nin koordinatörü Tuğutlu, "Yolun ortasında olduğu için müşteriler ilgi göstermedi. Başlangıçta ümitliydik ama şimdi Gökkuşağı Alanı’nın başarılı bir proje olmadığını düşünüyoruz" dedi. Tuğutlu şöyle konuştu: "Alanın yan tarafında inşaat devam ettiği için randıman alamadık. En çok biz direndik ama sonunda biz de faaliyetimizi durdurma kararı aldık. 2,5 ay boyunca işletmemiz açık kaldı ama iş yapamadık. Çok başarılı bir proje olmadığını düşünüyorum. Nisan ayında bir kez daha deneyebiliriz."

EĞLENCE KONUSU

Açık kalan birkaç firmadan biri olan Simsee giyim mağazası görevlisi Sibel Özcan ise durumun trajikomik olduğunu söyledi. Karşısında Ankara Hürriyet muhabirini gören ve "müşteri geldiğini sanarak" şaşkınlık yaşayan Özcan, "5 aydır burada oturup duruyorum, başlangıçta merak edip bakmaya gelen oluyordu şimdi bırakın alıcıyı bakıcıya bile hasret kaldık" dedi. Alanın çevredeki kamu binalarında çalışan memurların eğlence konusu haline geldiğini anlatan Özcan şöyle konuştu: "5 ayda 10 müşteri ancak gelmiştir. Çevredeki binalarda çalışan memurlar burayı izleyip dalga geçiyorlarmış. Anlattıklarına göre pencereden bakıp kendi aralarında iddiaya giriyorlarmış ’kimse alış-veriş için alana girecek mi’ diye."

Plancılar:Gökkuşağı kaldırılsın

GÖKKUŞAĞI Rekreasyon alanına başından beri karşı çıkan Şehir Plancıları Odası’nın Ankara Şube Genel Sekreteri Çiğdem Ünal ise "Biz başından böyle olacağını söylemiştik ama Ankara Büyükşehir Belediyesi dinlemek istemedi" dedi. Ünal, şöyle konuştu: "Biz başından beri bu alana karşı çıkmıştık. Bunun için bilimsel nedenlerimiz vardı. O zaman bu alanın yolu daraltacağını ve trafiği aksatacağnı söylemiştik. Eğer bu firmalar işleseydi daha da vahim bir trafik karmaşası çıkacaktı. Üstelik trafik akışının olduğu bir yerin ortasına ticari işletme açmak akla ve mantığa sığıyor mu? Kim yolun ortasında yapılmış bir ticari alana gelmek ister? Biz bu alanın tamamen kaldırılması görüşündeyiz.arkadaşıma yolla yazıcı için
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH